Kalıcı ve Dolgun Dudaklar ... PermaLIP

Yüz ifademizin ve görüntümüzün en önemli parçalarından birisidir dudaklarımız. Daha belirgin, daha dolgun, daha çekici dudaklar herkesin sahip olmak istediği ve estetik-kozmetik teknolojilerinin daima yeni ürün ve uygulamalarla çözüm bulmaya çalıştığı bir konudur.

Şimdi daha önce uygulanan geçici yada kalıcı dudak dolgularının ötesinde yeni bir uygulama mevcut ; Permalip

Permalip, esas olarak uygulanması oldukça kolay, hiçbir zaman azalmayan ve daima ilk uygulandığı zamanki görüntüsünü muhafaza eden ve istenildiği zaman kolayca çıkarılabilen silikon bazlı bir dudak implantı.

Permalip, geçici yada kalıcı dudak dolgularından ve dudak protezlerinden farklı olarak, değişik boy ve kalınlıklarda, tamamen doğal dudak kıvrımları ile uyumlu, doğal doku kıvamında bu nedenle herhangi bir sertlik, şekil bozukluğu yada his kaybına yol açmamakta.

Dudaklarının daha dolgun, daha kıvrımlı ve daha çekici olmasını arzulayan herkes için uygun boy ve dolgunlukta bir Permalip mevcut. Lokal anestezi ile yaklaşık 15-20 dakikada ağrısız bir şekilde uygulanan Permalip, uygulandığı andan itibaren dudaklarınızın istenilen dolgunluk ve şekilde olmasını sağlıyor.

Elde edilen sonuç, siz istediğiniz sürece dudaklarınızın daha dolgun, daha şekilli ve daha çekici olarak kalmasını sağlıyor. Eğer bir süre sonra, dudaklarınızın daha dolgun olmasını isterseniz ya da dudaklarınızın eski haline dönmesini isterseniz, çok kısa ve kolay bir müdahaleyle bunu sağlamakta mümkün.

Permalip Hakkında Sık Sorulan Sorular

Permalip enjeksiyon şeklinde uygulanan bir ürün müdür?

Hayır. Permalip, yumuşak ve tek parça silikondan üretilmiş bir dudak implantıdır. Bu sayede kalıcı olmasının yanında, istenildiğinde kolaylıkla çıkarılmasıda mümkündür.

Permalip diğer dudak dolgunlaştırma tekniklerinden farklı mıdır?

Ağrılı, pahalı ve tekrarlayan dudak dolgularının aksine, Permalip sizler kalıcı, kolay uygulanan ve istenildiğinde çıkarılabilen bir dudak dolgunlaştırma seçeneği olarak sunulmaktadır. Özellikle komplikasyonların sık sık görüldüğü kalıcı dudak dolgularının aksine, Permalip yumuşak ve dudak konturlarınızla uyumlu kalıcı bir teknik olarak öne çıkmaktadır.

Benim dudağıma uygun boyutları nasıl seçebilirim?

Permalip, değişik boy ve dolgunlukta çok sayıda seçenek sunmaktadır. Sizin istek ve beklentileriniz doğrultusunda, size uygulanacak PermaLIP, doktorunuz tarafından seçilerek uygulanacaktır.

Daha önceden var olan dudak protezleri ile Permalip arasındaki farklar nelerdir?

Permalip, üretildiği yumuşak silikon hammaddesi ve sahip olduğu yüzey özellikleri sayesinde, daha önce kullanılmış olan dudak protezlerinin aksine, suni bir görünüm yaratmaz, gülerken yada konuşurken dudaklarınızın sert ve şekilsiz görünmesine yol açmaz ve dokunulduğunda yabancı bir doku hissi uyandırmaz. Uygulama sonrasında, dudaklarınızın doğal kıvrımları aynen korunur, dudak hareketlerinde ve mimiklerinizde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.

Eğer dudaklarımdaki Permalip'i çıkartmak istersem ne yapmalıyım?

Permalip, doku içinde erimez ve kalıcıdır. Ancak siz istediğiniz takdirde, kolayca çıkarılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Permalip ile dudak dolgunlaştırma işlemi nasıl uygulanmakta?

Permalip uygulaması oldukça pratiktir. Dudaklarınız lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra, her iki dudak kenarından sizin için uygun olarak seçilen Permalip uygun pozisyonda yerleştirilir. Gerekli ise aynı işlem alt dudağınızada uygulanır. Bütün uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürer. PermaLIP kalıcı dudak şekillendirme işlemini takip eden gün normal aktivitelerinizin çoğuna devam edebilirsiniz.

Permalip uygulaması sonrasında ne beklemeliyim?

Permalip uygulaması sonrasında, dudaklarınızda hafif bir şişme ve gerginlik görülür. Uygulama yapılan kişiye bağlı olarak hafif morluklarla karşılaşılmakla birlikte, takip eden birkaç gün içinde bu morluklar geçmektedir. PermaLIP uygulamasını takip eden günlerde ağrı şikayeti ile çok nadiren karşılaşılır ve bu şikayet 1-2 günü geçmez.

Permalip uygulaması ağrılı mıdır?

Uygulama, lokal anestezi altında yapılır ve tamamen ağrısızdır.

Çok morarma olur mu?

Genellikle çok morarmayla karşılaşılmaz. Ancak bazı kişiler genel olarak buna yatkınlık gösterebilirler. Bu durumlarda topikal merhemler kullanılarak bu süre çok kısaltılmaktadır.

Permalip uygulama sonuçlarını ne zaman görebilirim?

İlk 2--3 gün ödem ve gerginlik geçtikten sonra sonuçlar belirgin hale gelecektir.

Permalip uygulamasında enfeksiyon riski var mıdır?

Permalip uygulaması sonrasında kısa bir süre için antibiotik kullanımı önerilecektir. % 1'den daha düşük bir enfeksiyon riski tüm tıbbi uygulamalar için mevcuttur.

Permalip'i diğer enjeksiyonla uygulanan dolgu maddeleri ile karşılaştırabilir misiniz?

Permalip diğer dolgu maddeleriyle karşılaştırmak çok doğru değildir. Diğer dolgu maddeleri, vücut tarafından yıkılmaları nedeniyle, birkaç ayda bir enjeksiyon yapılarak ilave gerektirir. Tekrarlayan enjeksiyonlar hem ağrılı, hem yüksek maliyetli olmaktadır. PermaLIP ise tek bir uygulama sonrası, siz istediğiniz sürece dudaklarınızdaki dolgun görünümü muhafaza etmektedir.

Permalip başkaları tarafından hissedilir mi?

Permalip, uygulama sonrasında, normal doku yumuşaklığına kısa sürede ulaşır dokunma ve öpüşme esnasında dahi hissedilmez.

Permalip dağılabilir mi ya da patlayabilir mi?

Hayır. Permalip yumuşak ve tek parça silikondan üretilir ve doku içinde yayılma yada patlama gibi bir ihtimal söz konusu değildir.